ZEGARKI TISSOT

ZEGARKI TISSOT

W 1853r. Charles - Emile Tissot zaprojektował pierwszy zegarek kieszonkowy pokazujący czas w dwóch strefach czasowych. Już pięć lat później zegarek ten był noszony przez ówczesnego cara Imperium Rosyjskiego i jego urzędników, przynosząc twórcy prestiż i światową sławę.

Kolejne dekady rozwoju firmy to okres zyskiwania uznania i kolejnych innowacji, które wpłynęły na rozwój przemysłu zegarmistrzowskiego. W 1930 roku Tissot zaprojektował pierwszy zegarek antymagnetyczny. W 1971 roku w firmie narodził się nowy innowacyjny produkt: pomysł znany jako Astrolon. Był to pierwszy zegarek z kopertą i mechanizmem z tworzywa sztucznego. Model ten stał się dekadę później inspiracją, dla zegarków Swatch.

W 1983 roku kierowanie firmą objął Nicolas G. Hayek, pod którego przewodnictwem Tissot stworzył kilka bardzo innowacyjnych modeli: Tissot RockWatch (1985), Tissot Two (w 1986), Tissot Pearl (w 1987) oraz Tissot Wood Watch (w 1988 roku). W 1998 r. w Tissot powstaje pierwsza z dwóch flagowych linii zegarków Tissot - T-Collection, zaprojektowana przez kobiety dla kobiet (później włączone zostały do niej również modele zegarków męskich), a w roku 1999 dołącza zegarek T-Touch – pierwszy zegarek dotykowy. Technologia dotykowa pozwala dostarczać użytkownikowi w jednym miejscu informacje z różnych instrumentów, jak np. z kompasu, wysokościomierza, barometru i innych. Technologia ekranu dotykowego w zegarku – która wyprzedziła o dziesięć lat jej zastosowanie w innych dziedzinach, takich jak telefony - został wdrożona przez Tissot w modelach: Tissot Sailing-Touch, Tissot Sea-Touch i Tissot T-Touch Expert, zapewniając ich użytkownikom (nurkowie, nawigatorzy, alpiniści) funkcje o najwyższej jakości. Wszystko to, łatwe w obsłudze i niezawodne.

Na Targach Baselworld w 2013 roku, dla upamiętnienia 160 rocznicy istnienia firmy, Tissot zaprezentował zegarek Tissot Heritage Navigator, który śledzi czas w 24 różnych miastach na całym świecie i jest nawiązanie do słynnego Tissot Navigator - modelu stworzonego na 100-lecie marki w 1953 roku.

Tissot kontynuuje swoją nieustanną ekspansję na pięciu kontynentach, od prawie dwóch dekad. Dziś zegarki Tissot obecne są w ponad 160 krajach za pośrednictwem ponad 14 tysięcy punktów sprzedaży i blisko 200 salonów firmowych.

Zegarki Tissot to szeroki wybór zegarków dla osób z różnymi potrzebami i upodobaniami. Wszystkie zegarki spełniają surowe kryteria jakości. Doskonałość i precyzja produktów Tissot zostały docenione nagrodami - m. in. w 2011 na Międzynarodowym Konkursie Zegarków i Chronometrów, Tissot okazał się nie do pobicia w kategorii „Entreprise - Classique".

www.haluksy.biz www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.celulit.com.pl